TX Nefario - шаблон joomla Форекс
Cumartesi, 19 Nisan 2014 00:00

Intel Atom'dan Vazgeçiyor

20009 R1 B3Mobil tarafta istediği başarılı tabloyu bir türlü yakalayamayan Intel, mobil işlemcisi Atom'dan vazgeçmeye hazırlanıyor.Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar için geliştirdiği işlemcilerle önemli başarılar elde eden Intel, bu başarısını mobil cihaz pazarında yakalamak istese de, varılan sonuç pek de Intel'in istediği gibi olmadı. Mobil pazar için geliştirdiği Atom işlemciden vazgeçme kararı alan Intel'in ilerleyeen süreçte mobil taraftaki tüm faaliyetlerini durdurması bekleniyor.

Her ne kadar Intel tarafından konuyla ilgili net bir açıklama gelmese de, şirketin SoFIA, Broxton, ve Cherry Trail kod adlarıyla anılan yeni nesil Atom işlemcilerin iptal edildiğini açıklaması, şirketin ilerleyen dönemde mobil taraftaı tamamen bırakabileecği şeklinde yorumlanıyor.

Atom işlemciye sahip olan bilgisayarların, Core M işlemcileriyle yola devam edeceği de gelen diğer bilgiler arasındaki yerini alırken, mobil taraftaki cihazlarda Snapdragon işlemcilerinin tercih edilebileceği ifade ediliyor. Bunun yanı sıra Atom'dan vazgeçen Intel'in bu süreçte 12 bin çalışanıyla yollarını ayırması bekleniyor. 

Akercom Bilgisayar

Akercom Bilgisayar tarafından, bilgi amaçlı yapılan paylaşımları içerir.

Login to post comments